Sevimli Dostlarımızın Sağlıklı Beslenmesi İçin Mama Sepeti’nden Kedi Maması

Kediler etçil hayvanlar olduğu için vücut yapıları ve sindirim sistemleri gereği düşük karbonhidratlı ve bol proteinli besinler ile beslenmeleri gerekir. Eğer verirseniz, kediler protein barındırmayan ya da et dışındaki besinleri de yiyecektir. Fakat bu aslında onların sağlığı açısından oldukça hatalı bir davranış olacaktır. Örneğin; Yavru ya da yetişkin, aç bir kedi gördüğümüzde aklımıza ilk gelen besin süttür. Kedilerin vücudu laktozu enzimleyemez, kedilerde laktoz intoleransı olduğu için sindirimi zorlaşır ve rahatsızlık verir. Bu nedenle onların vücuduna ve iç sistemlerine uygun olarak özel üretilmiş kedi maması kullanmak en doğrusu olacaktır. Yetişkin olmayan kediler için yavru kedi maması özellikle dikkat edilerek alınmalıdır. Yetişkin kedi maması ile yavru kedi maması aynı besin değerlerini taşımaz, bu nedenle her iki yaş grubuna da özel üretilen kedi yaş mama ya da kuru mama çeşitlerini almak gereklidir. Her tür kedi mamasını Mama Sepeti’nde bulabilir ve en uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Ayrıca kedinizi sevindirmek ya da eğitmek için kedi ödül maması da kullanabilirsiniz. Kedi ödül maması çeşitleri, besin değeri ve kalorisi en yüksek kedi maması türüdür. Dolayısıyla kedinize ödül maması verirken aşırıya kaçmanız yüksek kilolara çıkmasına ve obezite sorunu yaşamasına neden olabilir. Çünkü kediler ödül mamasının lezzeti karşısında kendilerini durduramazlar ve siz ne kadar verirseniz sevimli dostlarımız da o kadar çok yiyecektir. Öte yandan kedinize belli başlı eğitimler vermek, çeşitli komutları algılamasını sağlamak için de kedinize ödül maması verebilirsiniz. Ödüllendirme sistemini kullanarak kedinize ev ortamında belirli kurallara uyması gerektiğini anlatabilirsiniz.
 

Minik Canların Her Tür İhtiyacı İçin Mama Sepeti Yanınızda

 Onların her tür ihtiyacı için sizlerin yanındayız. Akşam 17.00’a kadar vereceğiniz tüm siparişlerinizi aynı gün kargoluyor ve sizlere teslim ediyoruz. Tüm ürünlerimizi kedi dostlarımızın ihtiyaçlarını gözeterek özenle seçiyoruz. Öte yandan kedi mama kabı ve kedi su kabı ürünlerimize göz atarak onların en hijyenik ortamda sağlıklı bir beslenme rutini edinmelerini sağlayabilirsiniz. Değerli dostlarımız için onların huzurlu ve sağlıklı bir ömür geçirmesi adına ihtiyaç duyacakları ve siz hayvan dostlarına da kolaylık sağlayacak birçok ürünü Mama Sepeti olarak bir araya getirdik. Çeşitli kedi ürünleri, mamalar, ek besinler, kedi bakımı için ihtiyaç duyulan ürün ve diğer gereçler ile sizlere, kedi bakımına dair lazım olacak her şey adına geniş imkanlar sunuyoruz. Kıymetli dostlarımızın sağlığı her şeyin başında geldiği için, onların en kaliteli, en sağlıklı ve en besleyici mamalar ile beslenmesini sağlamak için Türkiye’nin dört bir yanına, siz hayvan dostlarının siparişlerini sevgi ile teslim ediyoruz. Mama Sepeti ailesi olarak hayvan dostları için de birçok avantajlı fiyat ve fırsatlar sunuyoruz. Her tür kedi maması, kedi ek besinleri ve diğer ihtiyaçları için Mama Sepeti tek bir tıklama kadar uzağınızda.

 

İlk Kez Kedi Sahiplenenler İçin Mama Sepeti’nden Kedi Ek Besinleri Ve Diğer Tüm İhtiyaçlar

İlk kez bir kedi sahiplenmenin sevinci ve heyecanı içindeyken, değerli dostumuzun aynı zamanda tüm ihtiyaçlarını öğrenmek istersiniz. Sizin yuvanıza gelen ailenin yeni üyesi için öncelik olarak mama ve su, daha sonra da kedi yatağı temin etmeniz oldukça faydalı olacaktır. Sahiplendiğiniz kedi 3 aylıktan küçük ise henüz kedi kumu kullanmayı başaramayabilir. Bu nedenle belli bir süre kedi tuvaleti kullanılmadan bir köşede duracaktır. Kedinizin ilk aşılarını yaptırmaya götürürken ihtiyacınız olduğunu fark edeceğiniz kedi taşıma çantası da mutlaka satın almanız gereken ürünler arasındadır. Özellikle yetişkin bir kedi sahiplendiyseniz birkaç hafta sonra tahrip olmuş perde, koltuk kenarları ya da yatak başlıklarını gördüğünüzde bir diğer ihtiyacınızın kedi tırnak makası olduğunu da anlayacaksınız. Doğası gereği tırnaklarını sivrileştirmek için kediler buldukları neredeyse her cismi kullanabilir. Bu nedenle kedi tırmalama tahtası ve kedi tırnak makasını alınacaklar listesine eklemenizde fayda var. Sevimli dostumuzun o yumuşacık, pırıl pırıl ve kusursuz görünen tüyleri elbette mevsim geçişlerinde dökülecek. Bu nedenle kedi tarağı ve kıyafetlerinizi tüyden arındırmak için kedi tüy toplayıcı bantlardan almanız da önemli detaylardan biridir.  Peki dökülmemiş olan o güzel tüyleri için bakımını aksatmak olur mu? Kedinizi sık sık olmamak şartı ile yıkamanız gerektiğinde mutlaka onun cildine ve vücut yapısına uygun olarak özel üretilmiş bir kedi şampuanı kullanmanız gerekir. Kediler yalanarak temizlendikleri için, insanlar gibi günlük olarak veya iki günde bir banyo yapmak zorunda değillerdir. Bu nedenle kedinizi gerekli olmadıkça sık sık yıkamamanız tavsiye edilir. 
 

Hayvan Dostumuz İçin Kedi Oyuncağı Gerekli Midir?

Kedinizin özellikle yeni sahiplendiyseniz birçok ihtiyacı olacaktır. Maması, kapları, tuvaleti, yatağı, tarağı ve daha birçok ihtiyacı için Mama Sepeti olarak sizlere pratik bir hizmet sunmaya devam ediyoruz. Şirin mi şirin kediler için birçok çeşit ürünü sizlere sunuyoruz. Kedinizin kendine ait bir alanı olması için bir kedi evi edinmenizde de yarar olacaktır ve çeşitli kedi evi modellerine web sitemizden kolayca ulaşabilirsiniz. Öte yandan kedi evi ile kendisini daha iyi hissedecek ve içgüdüsel olarak alan koruması yaparak sizi ve yuvasını daha çabuk kabullenecektir. Ayrıca kedinizin dışkı ve idrar ile topaklanan kumunu kolayca atabilmeniz için kedi tuvalet torbası kullanmanız pratik bir yöntem olacaktır. Onun her ihtiyacını aldınız ve bitti. Peki oyuncak gerekli mi? Yaşamsal faaliyetlerinizi yerine getirdiğiniz zamanlar dışında film izlemek, konsere gitmek, müzik dinlemek gibi eğlenceli aktivitelere siz ihtiyaç duyuyorsanız, sevimli dostunuzda bir kedi oyuncağı aldığınızı gördüğünde kesinlikle mutluluktan uçacaktır. Dostunuz için her şeyin en iyisini istediğinizi biliyoruz, bu yüzden Mama Sepeti olarak sizlerin yanındayız!

 

 

326,90 TL KDV Dahil
490,35 TL KDV Dahil
1.735,18 TL KDV Dahil
2.863,35 TL KDV Dahil
%39 İndirim
%39İndirim
Ücretsiz Kargo
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR