Kedi Ödül ve Ek Besinler

Yaşamda tüm canlıların motive olmaya ihtiyaçları vardır. En sevimli dostlarımız arasında olan, başına buyruk olmaları ile tanınan kediler de buna dahil olan canlılardır. Kedi ödül ve ek besinler yapmasını istediğiniz bir davranış için kedinizi çok daha iyi motive eder ve heyecanlanmasını sağlar. Kedi ek besinleri ve ödül mamaları, kedinizin devamlı tükettiği mamalara ek olarak verilecek mamalar arasında yer alır.

Kediler mizaç olarak biraz umursamaz canlılar olsalar da bir ödüllendirme yapmanız, her zaman hoşlarına gider. Doğru bir davranışın ardından, kedinizi ödüllendirdiğiniz zaman, bu davranışı sürekli hale getirecektir. Kedi ödül mamaları genel olarak kedileri eğitmek için tercih edilen yöntemlerden biridir. Ödül maması verirken de besin değerleri bakımından kaliteli ürünler tercih ederek, kedinizi beslemeye özen göstermeniz gerekir. Kedi ek besini ya da ödül maması seçimi yaparken, mutlaka dengeli ve sağlıklı içeriği olan ürünleri tercih etmek tavsiye edilir.

Kedi Ödül Maması Nasıl İçeriklere Sahiptir?

Kedi ödül maması içeriğinde kedinizin ihtiyacı olan vitamin, yağ, protein ve mineral değerleri uygun şekilde olmalıdır. Kedi ödül maması tercihi yapılırken kedinizin kilosu, yaşı, ırkı, sağlığı ve fiziksel aktivitelerine dikkat edilmesi gerekir. Herhangi bir kedi ödül maması sizin kediniz için uygun özellikler taşımayabilir. Bu kriterleri göz önüne alıp tercih yapınca, ödül maması kedinizin damak tadına uymadığı için çok da işe yaramaz. İlk kez ödül maması kullanacak olduğunuz zaman birkaç çeşit ödül maması almak daha çok işinize yarar.

Kedilerin birçok özelliği göz önünde bulundurularak hazırlanan mamalar, kedinin genel sağlığı için de oldukça önemlidir. Kedi ek besinleri birçok amaç doğrultusunda tercih edilir. Kedilerin kendini yalayarak temizleme huyları olduğu için, yuttukları tüy topaklarının yarattığı hazımsızlık bu sayede en aza iner ve kedinizin sindirim sistemini düzenlemeye yardımcı olur. İçerik bakımından, gelişim açısından önemli bir yere sahiptir. Özellikle tavuk ve sebze içerikli ek besinler, yağ oranı olarak iyi olduğu için obeziteyi engeller. Bu tarz ürünleri seçmekte fayda olduğu doğrudur.

Kedi Ödül Maması Verirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kedi ödül maması verilirken, bazı detaylara dikkat edilmesi gerekir. Genel olarak ödül mamalarının paketlerinde günlük tüketim ve kullanım miktarları bulunur. Daha çok aşırı tüketime bağlı olarak kedinizin sağlığı ile ilgili sorunlar yaşanabilir. Ayrıca kedinizin disiplinine de zarar verir. Yine bunun yanında ödül maması vermek için illa ki özel bir mama almaya gerek yoktur.

Bunun için pişmiş tavuk, balık, et gibi besinler ödül olarak verilmek için uygundur. Burada da dozaj önemli bir yere sahiptir. Genellikle bu besinler haftada bir kere verilirse yeterli olacaktır. Ayrıca her hafta bir yemek kaşığı, yoğurt ve kefir de verilebilir. Yine de dozu aşmamak son derece önemlidir. Kediniz mamayı gösterdiğiniz zaman hemen yanınıza gelir. Kediyi çok bekletmek ya da yalvartmak, son derece yanlış bir davranıştır. Bu yüzden hemen verirseniz daha iyi olur.

Kedi Ödül ve Ek Besinler Fiyatları

Kedi ödül ve ek besinler fiyatları değişiklik gösterir. Ürünün gramajı, içeriği, markası, kalitesi gibi detaylar fiyat açısından son derece önemlidir. Genellikle her bütçeye uygun mama seçenekleri bulunur. Mümkün olduğunca besin değeri yüksek olan ürünleri seçmek tavsiye edilir. Aldığınız yer de çok önemlidir. Bilindik siteleri tercih etmek fiyat ve kalite olarak avantaj sağlar. Mama Sepeti sitesinden kedi mamaları ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

290,00 TL KDV Dahil
350,00 TL KDV Dahil
115,00 TL KDV Dahil
150,00 TL KDV Dahil
326,90 TL KDV Dahil
490,35 TL KDV Dahil
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR