Kedi Otları

Günlük hayatımızda hemen hemen her yerde karşımıza çıkan kediler oldukça sevimli ve bir o kadar da şirinlerdir. Buna bağlı olarak kediler için ve kedi sahipleri için en önemli faktörlerden bir tanesi de kedilerin sağlığıdır. Elbette kedilerin sağlığı için dengeli ve kaliteli beslenmesi önemli bir konudur. Kedilerin yaşam fonksiyonlarına ve hayat tarzlarına göre birçok beslenme tavsiyesi elbette bulunmaktadır. Bu beslenme tavsiyeleri sen bir tanesi de kedi otlarıdır.

Kedi otları bir diğer adı ile kedi çimi, tamamen kedilere özel olarak üretilen bir besindir. Kedi otları kapsamında birçok ürün çeşidi de bulunmaktadır. Bunlardan bazıları; kedi otu spreyi, kedi otu özü ve yumuşak kedi çimidir. Buna bağlı olarak kedi sahiplerinin en çok merak ettiği konulardan bir tanesi de kedi çimi nedir? sorusudur. Peki kedi çimi nedir ve kedi çimi ne işe yarar?

Kedi Çimi Nedir?

Kedi çimi, özel bir bitki olmayan tamamen kedilere özel olarak üretilen bir bitkidir. İçeriğinde arpa, buğday, yulaf ve çavdar tohumları olan bu bitkinin ismi de kedi çimi veya kedi otları olarak anılmaktadır. Görüntü olarak doğadaki çimlere benzeyen kedi çimler, patikli ve oldukça sevimli bu güzel hayvanlar için tüketilmesi tamamen uygundur. Aynı zamanda çok sağlıklıdır. Bu bakımdan siz kedi sahipleri, kedilerinizin daha sağlıklı bir ömür geçirmeleri için kedi çimi ürünlerine sahip olabilirsiniz. Kedi çimi veya kedi otu, kedilerin daha doğal ve sağlıklı bir hayvan olarak yetişmelerini sağlamaktadır. İçeriğinde hiçbir şekilde toksik madde bulunmayan bu çimler de herhangi bir zirai ilaç da kesinlikle bulunmamaktadır. Dolayısıyla kedilerin tüketimine tamamen uygun bir bitkidir.

Kedi Çimi Ne İşe Yarar?

Kedi sahiplerinin en çok merak ettiği sorulardan bir tanesi de kedi çimlerinin ne işe yaradığı ve kedi otu kediler de nasıl kullanılır? sorusudur. Kedi çimleri veya kedi otları, sevimli ve güzel kediler için oldukça faydalı bir bitkidir. Bu nedenle kedi sahiplerinin ilgisini çeken bu bitki, gayet sağlıklı ve güvenilir bir bitkidir. Kedi çimleri ne işe yarar? sorusuna verilecek en güzel cevaplardan bir tanesi elbette, kedi çimleri sindirim sisteminin daha rahat çalışmasını kolaylaştırmaktadır. Kedi çimleri, kedilerin sindiremediği mamaların ve aynı zamanda tüylerinde çıkarılmasına da destek olan bir bitkidir.

Ancak kediler hasta olduklarında kedi çimlerin çok fazla tüketmektedir. Böyle bir durumda veterinerinize gitmeniz ve destek almanız çok sağlıklı olacaktır. Kedi otlarının ne işe yaradığı konusuna dair, kedileri evdeki diğer bitkilerden uzak tutmak içinde kullanıldığı örnek verilebilir. Kedi otları sayesinde, kediler evde ki diğer bitkileri tüketmeyecek, sadece kendine ait olan bitkiden tüketecektir. Bu bakımdan da hem eviniz hem de kediniz için çok sağlıklı olacaktır. Kedi çimleri için mama sepeti sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR