Kısırlaştırılmış Kedi Maması

Kısırlaştırılmış kedilerin diğer kedilere göre beslenme ihtiyaçları farklılık gösterir. Kısırlaştırılmış kedi maması önerisi ile kısır kediler çok daha sağlıklı bir şekilde yaşamlarını sürdürür. Kısır kediler normal kedi maması yediğinde kalori ihtiyacının üzerinde kalori alacağından kilo alma durumları söz konusu olacaktır. Bu nedenle kısır kediler için özel olarak üretilen mamaların tercih edilmesine özen gösterilmelidir. Kısırlaştırma işlemleri kedilerde pek çok sağlık sorununun önüne geçmesi ile bilinir. Ancak kısırlaştırılan kediler özel mamalar tüketmediğinde bazı sağlık sorunlarına da kapı açılır. Kısır kedilerden sıklıkla meydana gelen sağlık sorunlarından biri idrar yollarında taş oluşma problemleridir. Kısır kedi mamaları düşük magnezyum, fosfor, kalsiyum içerdiğinden taş oluşumu problemleri engellenir.

Kısırlaştırılmış kedilerde beslenme dikkat edilmesi gereken konulardan biridir. Kısır kedilerde besin ihtiyaçları değişiklik göstermese de enerji gereksinimleri de daha azdır. Bu nedenle bu kediler diğer kedilere göre kilo almaya daha yatkın olurlar. Bu nedenle kısır kedilerin, kısır olmayanlara göre farklı mamalar ile beslenmesi gerekir. Kısır kedilerin protein ihtiyaçları diğer kedilere nazaran daha azdır. Kısırlaştırılmış kedi mamaları ve kısırlaştırılmış kedi konserveleri ile kedilerin günlük protein miktarları rahat şekilde karşılanabilir. Bunun yanında bu mamaların yağ oranları da son derece azdır. Kısırlaştırılmış kedilerde sağlıklı beslenme bu mamalar ile rahatlıkla sağlanabilir. Kısır kedi mamaları sayesinde kısır kedilerin günlük besin ihtiyaçları karşılanır.

Kısır Kedilerde Dikkat Edilmesi Gereken Besin Değerleri

Kısır kedilerin kısırlaştırılmayanlara göre besin ihtiyaçları değişiklik gösterir. Kısır kedilerin daha az yağ ihtiyaçları bulunur. Bu nedenle kalorisi düşük mama tüketimleri gerekir. Bu sayede fazla kilo alımı problemleri de engellenmiş olur. Kedinizin hareketli olup olmamasına bağlı olarak besin ihtiyaçları değişiklik gösterir. Kısır kedinin beslenmesi konusunda dikkatli olmak son derece önemlidir. Kısır kedilerde yeme alışkanlıkları değişiklik gösteren konulardan biridir. Kısır kedilere uygun beslenme, kedilerin besin ihtiyaçlarına bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu kediler için mama seçimlerinde mamanın içerdiği besin değerlerine dikkat edilmesi önemlidir. Kısır kedi mamalarının besin değerleri çoğunlukla birbirine benzer olsa da içeriğindeki mineral değerleri farklılık gösterir.

Steril kedi maması kısırlaştırma operasyonları geçiren kedilere özel olarak üretilir. Bu mamaların da kendi içlerinde farklı çeşitleri bulunur. Steril kedi mamalarının yağ oranları diğer mamalara göre daha azdır. Bu mamalar sağlık açısından onarıcı nitelikleri ile dikkat çeker. Bunun yanında kedilerin gelişim süreçlerini rahat bir şekilde geçirmesine yardımcı olur. Bu mamalar özellikle erkek kedilerin idrar yollarında taş oluşumlarına engel olması nedeniyle dikkat çeker. İçerisindeki onarıcı ve besleyici maddeler kedilerin metabolizmalarının kontrol altına alınmasına yardımcı olur. Bu sayede mesanede taş oluşumu sorunlarına engel olma özellikleri de vardır. Kısırlaştırma sonrası kedilerde iştah artışı durumları da söz konusu olur. Bunu önlemek adına kullanılan kısır kedi mamaları kas kütlelerini korur ve fazla yağlanma sorunlarının önüne geçer.

1.195,00 TL KDV Dahil
2.000,00 TL KDV Dahil
%40 İndirim
%40İndirim
Ücretsiz Kargo
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR