Yetişkin Kedi Konservesi

İçeriklerinin taze olması ve bu tazeliğe bağlı olarak çok daha aromatik olması nedeniyle pek çok kedinin en sevdiği mama türleri çeşitleri içinde olan yetişkin kedi konservesi çeşitleri, kedilerin sağlığına ve beslenme ihtiyaçlarına uygun bir şekilde formüle edilir. Konserve mamaların içeriğinde yer alan malzemeler markalara ve ürünlerin karşıladığı ihtiyaçlara göre değişiklik gösterir.

Konserve mama çeşitleri beslenme veya su tüketimi takviyesi olarak tercih edildikleri gibi özellikle ağız ve diş sağlığı problemlerinden kaynaklı, çiğneme sorunu olan kedilerin yeterli ve dengeli beslenmesi için de tercih edilir. Kediler, kuru mama verilmeden önce yaş mama tüketimine alışırlarsa uzun süre kuru mamayı istememe ihtimalleri olduğunu unutmamak gerekir. Günlük beslenme planını yalnızca kedi konserve maması ile yapmak mümkündür.

Kedi Konserve Maması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yetişkin kedi konservesi ya da yaş mama çeşitleri daha çok, su tüketmeyen kedilerin beslenme planlarına uygun bir şekilde üretilir. Bu mamaların içeriğinin aynı kuru mamalarda olduğu gibi kedinin yaşı, genel sağlık durumu, gereksinimlerin ihtiyaçlarına göre yapılması son derece önemlidir. Kedilerde obezite ciddi sağlık problemleri oluşturacağı için mutlaka mama tüketiminin bir veteriner hekim tarafından kontrol altın alınması, ortalama ağırlığın üzerine çıkılması söz konusu olduğunda müdahale edilmesi şarttır.

Mama seçiminde dikkat edilmesi gerekenler bir defaya mahsus olmadıkları için kilonun düzenli bir şekilde kontrol edilmesi önemlidir. Tercih yapılırken yaşa, özel sağlık durumuna özellikle dikkat edilmesi gerekir.

Yaşlı Kedi Konserve Maması

Belirli bir yaştan sonra kedilerin hareket düzeylerinde ve beslenme ihtiyaçlarında değişiklikler söz konusu olabilir. Özellikle yaş ve sonrasında mutlaka bu yaşa uygun, düşük aktivite düzeyine bağlı olarak mama içeriği yapılması gerekir. Light içerikli ürünleri, etli ürünleri ya da sebze içerikli ürünleri tercih edebilirsiniz. Bazı mama markalarının +12 yaş ve sonrası için özel ürettiği yetişkin kedi konservesi çeşitleri bulunmaktadır. Yaşa bağlı oluşacak sağlık sorunlarının önüne geçmek için yine veteriner hekim tavsiyesi ile seçim yapabilirsiniz. Tüm kedi mamaları için Mama Sepeti sitesini ziyaret edebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR