Mama Sepeti’nden Minik Dostlarınıza Özel Kuş Bakım Ürünleri

Kuşlar bakımı çok fazla zor olmayan ama aynı zamanda da oldukça hassas bünyeye sahip olan dostlarımızdandır. Minik bedenleri soğuğa, sıcağa, rüzgara, sindirimi zor yemlere ve kısa süreli de olsa susuzluğa fazla dayanamaz. Kuşların bu hassas bünyelerini de dikkate alarak onların daha özenli bir bakıma ihtiyaç duyduklarını söylemek mümkündür. Mama Sepeti’nde uygun fiyatlara kolaylıkla bulabileceğiniz kuş bakım ürünleri ile sevimli dostunuzun sağlığı için gereken her önlemi alabilirsiniz. Kuşlar beden ölçüleri ve kanatlı hayvanlar olmaları sebebi ile elbette kedi ve köpeklere göre bakımları daha kolay olan hayvanlardır. Fakat sindirim sistemleri ve yapıları gereği bünyeleri fazla hassas oldukları için, kolay ama dikkatli bir bakıma ihtiyaç duyarlar. Kuşların belirli aralıklar ile özellikle de hasta oldukları dönemlerde kuş vitaminleri tüketmeleri kesinlikle önemlidir. Kuş vitaminleri evcil dostunuzun daha çabuk toparlanmasına ve tüy bakımına fayda sağlar. Öte yandan bilindiği üzere kuşlar tohum ile beslenir ve bu beslenme esnasında gagalarının üst ve alt kısmı ile tohumun dış kısmını ezerek tohumun iç kısmını oluşturan özünü yerler. Kuşunuzun bu işlemi sağlıklı ve rahat bir biçimde yapabilmesi için gagasını törpülemesi büyük bir ihtiyaçtır. Kuşların gagaları zamanla kıvrılır ve biçim değiştirir. Doğal ortamlarında kuşlar bu törpüleme işlemini ağaç kabukları ve sert yüzeylerde yaparak ihtiyaçlarını giderir fakat ev ortamı için, dostunuza bir kuş gaga taşı almanız şarttır. Tüm bunların yanı sıra kuş bakım ürünleri arasında kuşunuz için gerekli olan bir diğer ihtiyacı ise kuş kumu olacaktır. Kuş kumu doğrudan bir besin ya da yem değildir. Kuş kumları besleyici bir yapıdadır ve kuşunuzun sindirim sistemini düzenlemeye, vücutlarını rahatlatmaya ve ihtiyaçları olan mineralleri karşılamaya büyük ölçüde yarayan son derece faydalı bir üründür. Kuşunuzun hassasiyetine uygun, gereksinim duyacağı ve ona sağlıklı bir konfor alanı sunarak yaşamasına yardımcı olacak tüm kuş bakım ürünleri Mama Sepeti’nde! Uygun fiyata birçok kuş bakımına dair ürüne ulaşmak ve güvenli bir alışveriş deneyimi yaşamak için Mama Sepeti’nden siparişinizi verebilirsiniz.

Kuş Yemi Seçiminde En Doğru Adres Mama Sepeti

Kuşlar da tıpkı kedi ve köpek dostlarımız gibi onlara özel olarak üretilen gıdalar ve kuş yemi ürünleri ile beslenmelidir. Kuşların sindirim sistemi oldukça hassastır, bu nedenle onların bünyesine göre besin değerleri ayarlanmış, kaliteli, sağlıklı ve uygun kuş krakeri ve yemleri tüketmeleri gerekir. Özellikle de yavru kuşları beslerken kesinlikle çok daha fazla dikkatli olunması gerekir. Yavru kuşlar, yetişkin kuşlardan çok çok daha fazla hassas sindirim sistemleri nedeniyle, onlara özel üretilmiş yavru kuş yemleri ile beslenmelidir. Eğer birden fazla kuşunuz varsa, yavru olanın kuş yemliği mutlaka ayrı tutulmalıdır. Kuş yemlikleri iki ayrı yem ile doldurulup yavru kuşun ona özel olan yemi yediğinden emin olunmalıdır. Yavru kuşların içerisinde sindirmelerinde zorlanacakları şeyler içeren yemler yememesi gerekir. Özellikle de muhabbet kuşu yemi için yavrularınkinde çekirdek olmamasına dikkat edilmelidir. Fakat yetişkinliğe eriştikten sonra kuşunuza meyve parçaları ya da çekirdek içeren, besleyici kuş yemi ve ödül yemleri verebilirsiniz. Sevimli dostunuzun ihtiyaç duyacağı kuş ödül yemi, kuş kafes ve gaga taşı gibi ürünleri Mama Sepeti’nde bulabilirsiniz. Birbirinden kaliteli ve özel üretilen evcil hayvan ürünlerimiz hızlı teslimat hizmetimiz ile kısa sürede kapınızda! Muhabbet kuşu yeminden kanarya yemi çeşitlerimize kadar, aradığınız her şey Mama Sepeti’nde sizleri bekliyor!

Sevimli Kuş Dostlarımız İçin Kuş Yemlikleri Ve Diğer Aksesuarlar Burada

Evcil hayvanlar arasında en ufak türlerden biri olan kuş kafes içinde yaşadığı için, o alanda birçok aksesuara ihtiyaç duyar. Bu ihtiyaçlarından en önemlisi kuş yemliği ve kuş banyosu ürünleridir. Kuşlar tüy bakımı ve cilt sağlıkları için banyo yaparlar. Kuşlar doğrudan sahipleri tarafından yıkanmamalıdır ve şampuan gibi ürünler ile temas etmemeleri gerekir. Kuşlar başlı başına son derece hassas hayvanlar oldukları için, mümkün olduğunca kimyasal içerikli her türlü üründen uzak kalmaları onların sağlığı açısından önemlidir. Kuşunuzun bulunduğu odada parfüm sıkmak, ağır kokulu temizleyiciler kullanarak onun bulunduğu odayı temizlemek kuşunuzun solunum yollarını olumsuz yönde etkiler. Bu nedenle kuş besliyorsanız veya beslemeyi düşünüyorsanız muhakkak bu tür hassasiyetlere dikkat etmeniz gerekir. Öte yandan kuşunuzun banyo suyunu da gün içinde tazelemeniz ve temiz tutmanız yine sağlığı için büyük önem taşır. Kuşlar tüylerini düzeltmek, bedenlerinde hijyen sağlamak ve tüy bakımı yapmak için banyoya ihtiyaç duyar. Kuş banyosu evcil dostunuz için günlük ve önemli bir ihtiyaçtır. Ayrıca kuşlar için kuş banyosu onları neşelendiren, enerji ve keyif veren bir aktivitedir. Bu nedenle hassas evcil dostunuzun banyo suyunun da hijyenik olmasına dikkat etmeniz faydalı olacaktır. Aynı şekilde kuş yemlikleri de kesinlikle en az kuş banyosu temiz tutulmalıdır. Gün içerisinde toz ve çeşitli bakterilere maruz kalan kuş yemlikleri düzenli olarak temizlenerek, kuşunuzun sağlığını koruyabilirsiniz. Son olarak kuşunuzun neşesini katlayacak oyuncaklar da önemlidir. Özellikle de kafesinde tek olan kuş oyuncaklar ile gününü geçirerek ruhsal olarak daha sağlıklı bir yaşam sürecektir. Kendini yalnız hissetmemesi için minik dostunuzu sık sık kafesinden çıkarıp onunla ilgilenmenizi tavsiye ederiz. Öte yandan kuşların kanat sağlığı ve yine ruhsal sağlıkları için de gün içerisinde en az birkaç saat odada özgür kalmaları ve uçmaları gerekir. Sevimli dostunuzun mutluluğu, bedensel sağlığı ve ruhsal sağlığı için A’dan Z’ye ihtiyaç duyacağı her şey Mama Sepeti ile parmağınızın ucunda sizleri bekliyor. En uygun fiyatlı ve en kaliteli evcil hayvan ürünlerine sadece tek bir tıklama ile hızlı ve kolay bir şekilde ulaşmak artık Mama Sepeti ile mümkün! 

17,90 TL KDV Dahil
26,85 TL KDV Dahil
%33 İndirim
%33İndirim
Son ürün
18,90 TL KDV Dahil
28,35 TL KDV Dahil
%33 İndirim
%33İndirim
Son ürün
69,90 TL KDV Dahil
104,85 TL KDV Dahil
66,90 TL KDV Dahil
100,35 TL KDV Dahil
163,90 TL KDV Dahil
245,85 TL KDV Dahil
%33 İndirim
%33İndirim
Tükenmek üzere
73,90 TL KDV Dahil
110,85 TL KDV Dahil
%33 İndirim
%33İndirim
Tükenmek üzere
76,90 TL KDV Dahil
115,35 TL KDV Dahil
%33 İndirim
%33İndirim
Tükenmek üzere
49,90 TL KDV Dahil
74,85 TL KDV Dahil
%33 İndirim
%33İndirim
Son ürün
48,90 TL KDV Dahil
73,35 TL KDV Dahil
%33 İndirim
%33İndirim
Tükenmek üzere
27,90 TL KDV Dahil
41,85 TL KDV Dahil
%33 İndirim
%33İndirim
Son ürün
34,90 TL KDV Dahil
52,35 TL KDV Dahil
%33 İndirim
%33İndirim
Son ürün
42,90 TL KDV Dahil
64,35 TL KDV Dahil
%33 İndirim
%33İndirim
Tükenmek üzere
39,90 TL KDV Dahil
59,85 TL KDV Dahil
%33 İndirim
%33İndirim
Son ürün
52,90 TL KDV Dahil
79,35 TL KDV Dahil
%33 İndirim
%33İndirim
Tükenmek üzere
49,90 TL KDV Dahil
74,85 TL KDV Dahil
%33 İndirim
%33İndirim
Tükenmek üzere
105,90 TL KDV Dahil
158,85 TL KDV Dahil
%33 İndirim
%33İndirim
Tükenmek üzere
153,90 TL KDV Dahil
230,85 TL KDV Dahil
%33 İndirim
%33İndirim
Tükenmek üzere
38,90 TL KDV Dahil
58,35 TL KDV Dahil
%33 İndirim
%33İndirim
Tükenmek üzere
45,90 TL KDV Dahil
68,85 TL KDV Dahil
%33 İndirim
%33İndirim
Son ürün
126,90 TL KDV Dahil
190,35 TL KDV Dahil
%33 İndirim
%33İndirim
Tükenmek üzere
79,90 TL KDV Dahil
119,85 TL KDV Dahil
%33 İndirim
%33İndirim
Tükenmek üzere
105,90 TL KDV Dahil
158,85 TL KDV Dahil
%33 İndirim
%33İndirim
Son ürün
58,90 TL KDV Dahil
88,35 TL KDV Dahil
%33 İndirim
%33İndirim
Tükenmek üzere
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR