Kuru Mamalar

Hem sokak köpekleri hem de evcil köpekler beslenirken; öncelikle akıllara kuru mamalar gelir. Düzenli bir şekilde verildiği zaman, kuru mama köpek gelişimi için son derece önemli bir role sahiptir. Köpeklerin devamlı olarak ev yemekleri veya yaş mama ile beslenmesi; bilindiği üzere ileriki zamanlarda sağlık sorunlarına yol açar ve birtakım hastalıklar ortaya çıkar.

Kuru mama seçimi, son derece önemlidir. Üretilen kuru mamalarda köpek gelişimi için ihtiyaç duyulan vitamin ve minerallerin uygun miktardaki ve gereken oranlarda yer almasına dikkat edilmelidir. İçeriğinde yer alan tüm besinler dengeli bir şekilde planlanıp eklenir. Üretim sırasında bu prensiplere bağlı olarak, besin dengesinin korunması düşüncesi ile mamalar hazırlanır.

Kuru Köpek Mamasının Faydaları

Kuru mamalar ideal bir köpek maması olduğu için ve içerisinde fayda sağlayan malzemelerden dolayı en çok tercih edilenlerden biridir. Bunun üzerine, bu dengeli ve sağlıklı ürünlerden üretimi sağlanan kuru mamaların, köpekler üzerinde gözlemlenen olumlu etkilerinden söz edilebilir. İlk olarak; kuru mama içerisinde bol miktarda sığır ve tavuk gibi farklı türde hayvan etleri olduğu için; köpeklerin diş ve kemik sağlığını ciddi olarak güçlendirdiği gözlemlenmiştir.

Kuru Mama Seçerken Göz Önünde Bulundurulması Gerekenler

İlk olarak beslenecek köpeğin türüne dikkat edilmelidir. Mama verilmeden önce köpeğin cinsi araştırılarak, o cinsin ihtiyaçları doğrultusunda bir kuru mama tercihinin yapılması fayda sağlar. Bu hususta bir uzman veterinerden bilgi alabilirsiniz. Kuru mama tercihinde ilk içerikte et ile başlayan gıdaların seçilmesi köpeklerin sağlığı konusunda daha iyi sonuç verir.

Bunların yanı sıra, mamaların kas sistemi ve eklem üzerinde önemli bir etki sahibi olduğunun bilincinde olmak gerekir. İyi bir kuru mama, yetersiz içerikli ve düşük kaliteli bir yaş mamaya göre kesinlikle çok daha iyi ve besleyicidir. Kuru mamalar, köpekler için özel bir problem olan diş sağlığı ve temizliği için yararlı olan mama türleridir. Ayrıca kuru mama, çoğu yaş mamaya göre daha pratik ve çok daha uygun fiyatlıdır. Bu yüzden Mama Sepeti sitesini güvenle tercih edebilirsiniz.

684,90 TL KDV Dahil
856,90 TL KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
Tükenmek üzere
709,90 TL KDV Dahil
887,90 TL KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
1.403,90 TL KDV Dahil
1.754,90 TL KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
850,00 TL KDV Dahil
1.580,00 TL KDV Dahil
%46 İndirim
%46İndirim
Ücretsiz Kargo
620,00 TL KDV Dahil
750,00 TL KDV Dahil
%17 İndirim
%17İndirim
Ücretsiz Kargo
2.001,90 TL KDV Dahil
2.502,90 TL KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR